Sekrety gry na harmonijce ustnej

Kurs Dawida Wydry może być bardzo pomocny dla pragnących grać na harmonijce. Jest prosty, zrozumiały i skuteczny. Polecam!

Sławek Wierzcholski, Nocna Zmiana Bluesa

9. To dopiero początek

To już prawie koniec mojego kursu, ale dopiero początek Twojej przygody z harmonijką ustną. Umiejętności, które tutaj opisałem, są z całą pewnością wystarczające do znakomitej gry, jednak potrzeba wielu lat, aby opanować je w przyzwoitym stopniu. Jeśli masz poczucie rytmu i odrobinę słuchu muzycznego, przede wszystkim – nie poddawaj się! Nauka czegokolwiek wymaga czasu, cierpliwości i zaangażowania. Warto się trochę poświęcić – satysfakcja jest naprawdę ogromna. Nie popadaj w skrajności. Ćwicząc początkowo kilka godzin dziennie można się szybko zniechęcić. Przede wszystkim liczy się systematyczna praca - no chyba, że nauka gry sprawia Ci tak dużą przyjemność, że nie możesz oderwać się od instrumentu – wtedy nie ma przeszkód, aby ćwiczyć całymi dniami.

Jeśli opanowałeś/opanowałaś większość umiejętności z rozdziałów 1-8, możesz śmiało przejść do bonusowej części tego kursu, czyli "szkoły zagrywek" (rozdział 10). To dział dla nieco bardziej ambitnych miłośników instrumentu, którzy chcieliby poznać pewne sztuczki techniczne i patenty stosowane w grze (przynamniej przeze mnie).

To tylko mały fragment kursu! Aby uzyskać dostęp do pełnej wersji, wystarczy zarejestrować się i dołączyć do licznego grona użytkowników. Niniejsza publikacja zawiera tylko konkretne i praktyczne informacje, oparte na doświadczeniu i wiedzy autora.

Zarejestruj się na BluesHarp.pl

« wsteczdalej »
Wybierz dział: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10