Sekrety gry na harmonijce ustnej

Kurs Dawida Wydry może być bardzo pomocny dla pragnących grać na harmonijce. Jest prosty, zrozumiały i skuteczny. Polecam!

Sławek Wierzcholski, Nocna Zmiana Bluesa

2. Słuchaj najlepszych

John PopperBardzo często piszą do mnie osoby, które mają już harmonijkę i chcą się nauczyć na niej grać. Na pytanie: "Jakich harmonijkarzy słuchasz?", odpowiadają: "Na razie jeszcze żadnych, bardzo podoba mi się harmonijka i chcę nauczyć się podstaw". Nie jest to dobre podejście do tematu! Żeby się rozwijać, trzeba słuchać nagrań. Oczywiście, warto słuchać i inspirować się również innymi instrumentalistami - pianistami, trębaczami itd. Przede wszystkim, przed rozpoczęciem nauki gry na harmonijce warto poznać historię tego instrumentu aby wiedzieć, co można na nim zagrać. Unikajmy stereotypów. Faktem jest, że większość harmonijkarzy gra bluesa, co nie oznacza, że robią to wszyscy! Oto jeden z przykładów:

To tylko mały fragment kursu! Aby uzyskać dostęp do pełnej wersji, wystarczy zarejestrować się i dołączyć do licznego grona użytkowników. Niniejsza publikacja zawiera tylko konkretne i praktyczne informacje, oparte na doświadczeniu i wiedzy autora.

Zarejestruj się na BluesHarp.pl

« wsteczdalej »
Wybierz dział: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10